2018 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar. Öğrenciye Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

öğrenciye kredi kartı veren bankalar
öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, çok nadir bulunmakla birlikte birçok şart sonucunda kredi kartını öğrencilere teslim etmektedirler. Bu nedenle öğrencilerin kredi kartı alabilmelerine adına çok az sayıda seçeneklerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda ise sizlere, öğrenciye hangi bankaların kredi kartı verdiğini öncelikli olarak anlatmaya çalışacağız.

Yazımızın devamında ise “öğrencilere nasıl kredi kartı alır?” sorusunun cevabını verip, kredi kartı veren bankaların listesini oluşturacağız. Bunun yanı sıra “halkbank öğrenci kredi kartı başvurusu” ve diğer bankalar için kredi kartı başvurusu seçenekleri sunacağız. Bu yazımızda kısacası öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında sizlere her türlü bilgiyi sağlayacağız.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde birbirinden farklı banka kuruluşları bulunmakta ve bu kuruluşların çeşitli şartlar doğrultusunda kredi kartı vermekte olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak bakıldığı zaman bankaların büyük bir çoğunluğu öğrencilere kredi kartı vermemekte, sadece bir kısmının öğrencilere yönelik kredi kartı kampanyaları sunduğunu görebiliriz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar genel anlamda normal kredi kartlarından farklı ürünlerle öğrencilere hitap etmektedir. Bu konuda örnek verecek olursak; öğrenciye kredi kartı veren bankaların listesi ve bu bankaların kredi kartı ürünleri şu şekildedir:

öğrenciye kredi kartı
öğrenciye kredi kartı
 • Exi26 Kredi Kartı (AKBANK)
 • Play Kart (YAPI KREDİ)
 • Campus Card (HSBC)
 • D-Şarj Kredi Kartı(DenizBank)
 • Bonus Genç Kredi Kartı (GARANTİ BANKASI)
 • İşte Üniversiteli Kredi Kartı (TÜRKİYE İŞ BANKASI)
 • Genç Paraf Kredi Kartı (HALKBANK)
 • Like Kredi Kartı (VAKIFBANK)
 • Ziraat Geç Kredi Kartı (ZİRAAT BANKASI)
 • Card Finans GO (QNB Finansbank)

Öğrenciye Yüksek Limit Kredi Kartı Veren Bankalar

öğrenciye kredi kartı başvurusu
öğrenciye kredi kartı başvurusu

Öğrenciye yüksek limit kredi kartı veren bankalar, söz konusu yüksek limitleri tanımadan önce birtakım detaylara bakmaktadırlar. Bu detayların başında ise öğrencilerin aylık gelirleri yer almaktadır. Genel anlamda yüksek limiti olan kredi kartı ürünlerinden çalışan öğrenciler yararlanmaktadırlar. Bunun yanı sıra herhangi bir mal varlığı olan, kira geliri olan veya özel bursu olan öğrenciler de, yüksek limitli kartlara sahip olabilmektedirler. Peki yüksek limitli kredi kartı veren bankalar hangileridir?

 

 

 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi
 • HSBC
 • Finansbank
 • Halkbank

En Kolay Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

En kolay öğrenciye kredi kartı veren bankalar, diğer bankalara nazaran daha çok öğrencinin geçmiş ödemelerine bakmaktadırlar. Öğrencinin geçmiş ödemelerinde bir problem yoksa veya ufak tefek sorunlar varsa, söz konusu bankalar direkt olarak kredi kartı verebilmektedirler. Bu bankaların basit kredi kartı vermelerinin bir diğer sebebi ise kredi kartı verirken uygulamış oldukları yüksek faiz oranlarıdır. Bunların dışında ise birçok sebep bulunmaktadır ancak bu sebeplerin önemsiz olduğunu söylemek mümkündür. En kolay kredi kartı veren bankalara göz atacak olursak karşımıza şu bankalar çıkmaktadır:

 • Denizbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Finansbank,
 • TEB,
 • Yapı Kredi

Öğrenci Kredi Kartı İş Bankası Başvuru

öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir
öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir

Öğrenci kredi kartı iş bankası, bu konudaki en çok kullanılan seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İş Bankası’ndan kredi kartı alabilmek adına birtakım başvuru kanalları bulunmaktadır. Ancak bu konuda en hızlı başvuru kanalı olarak, internet üzerinden başvuru seçeneği çıkmaktadır. Türkiye İş Bankası internet üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilmek adına buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise kredi kartı başvuru sırasında alınması gereken bilgiler olarak sizlere birtakım bilgiler sorulacaktır. Bu bilgiler ise şu şekildedir:

 • T.C. Kimlik Numarası
 • Cep Telefonu
 • Kartınızın Özellikleri
 • Aylık Geliriniz

Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmenizin ardından kredi kartı başvurunuz alınacaktır.

Akbank’tan Öğrenci Kredi Kartı

öğrenci kredi kartı
öğrenci kredi kartı

akbank öğrenci kredi kartı seçeneğiyle, öğrencilere özel limiti olan ve son derece avantajlı olan bir kredi kartı ürünüyle karşımıza çıkmaktadır. 2018 yılında düzenlemiş olduğu kampanya sonucunda söz konusu kredi kartı ürünün sunan Akbank, bu sayede öğrencilerin en kolay şekilde kredi kartı alabilmelerine olanak tanımaktadır. Söz konusu kredi kartına 3 farklı şekilde başvurabilmeniz mümkündür.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İnternet Üzerinden

Akbank’ın öğrenci kredi kartı başvurusu için internet kanalını kullanabilir ve hızlı bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Akbank’ın internet  kanalı üzerinden kredi kartı alabilmek adına tek yapmanız gereken buraya tıklamaktır. Ardından Akbank’ın kendi websitesine yönlendirilecek ve burada başvuru formunu doldurarak rahatlıkla kredi kartı alabileceksiniz. Başvuru sırasında sizden istenen bilgiler şu şekildedir:

 • T.C. Kimlik Numarası
 • Cep Telefonu
 • Aylık Net Gelir

Bu bilgileri girmenizin ardından öğrenci kredi kartı alabilmeniz adına başvurunuz değerlendirilmeye alınacak, bir süre sonra Akbank sizleri arayacaktır.

Telefon ile Akbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Akbank, müşterilerine daha kapsamlı bir hizmet verebilmek adına, sadece internet üzerinden değil, telefon kanalı üzerinden de başvuru alımı yapmaktadır. Akbank’ın bu konuda kullanmış olduğu telefon no; 444 25 25 şeklindedir. Bu telefon numarasını arayarak, kredi kartı başvuru menüsünden, istenilen bilgileri vermeniz durumunda rahatlıkla kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Şube Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenciyseniz ve kredi kartı almak istiyorsanız, Akbank’ın bu konuda bir diğer başvuru kanalı ise kendi şubeleridir. Türkiye’nin hemen hemen birçok noktasında bulunan şubeleri sayesinde, çok kısa süre içerisinde kredi kartı başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şube üzerinden yapılan başvurular için birtakım belgeleri yanında bulundurmanız, işlemlerin kolaylaşması açısından önemlidir. Günümüzde öğrenciye kredi kartı veren bankalar genel anlamda bu belgeleri istemektedir. Bu belgeler ise şu şekildedir:

 • Öğrenci Belgesi
 • Öğrenci Kimlik Kartı
 • Nüfus Cüzdanı
 • Varsa Gelir Belgesi
 • İkametgah Belgesi

Bu belgeleri vermenizin ardından, kredi kartı başvuru işleminiz gerçekleşecek ve rahatlıkla Akbank’ın bu öğrenciye özel kredi kartı seçeneklerinden faydalanabileceksiniz.

Öğrencilere Özel Kredi Kartı Bonus Genç Başvurusu

öğrencilere kredi kartı veren bankalar
öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Öğrencilere özel kredi kartı konusunda en çok tercih edilen kredi kartı ürünlerinden biri olan Bonus Genç çeşitli avantajlarla karşımıza çıkıyor. Bonus Genç kredi kartı, gerek yıllık aidat, gerek faiz oranları, gerek sağlamış olduğu kampanyalar ve daha fazlasıyla öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Bu nedenle kredi kartı almak isteyen öğrenciler, ilk olarak Bonus Genç kredi kartına başvuru yapabiliyor. Siz de Bonus Genç kredi kartına başvuru yapmak istiyorsanız, internet üzerinden, telefon üzerinden ve şube üzerinden kredi kartı başvuru seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Bonus Genç Kredi Kartı Başvurusu

Bonus genç kredi kartı başvurusu yapabilmek artık çok daha kolay. Garanti Bankası, kredi kartı verebilmek adına internet sitesi üzerinden özel bir sayfa açmış durumda. Bu sayfada alınan başvurular, kısa bir süre değerlendiriliyor ve hemen ardından Garanti Bankası sizi tekrardan arayarak, kredi kartı başvurunuzu tamamlıyor. Bunun ardından ise telefonunuza başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz mesaj geliyor. Bonus Genç kredi kartına başvuru yapabilmek adına buraya tıklamanız yeterli.

Bu kısımda sizden bazı bilgiler talep ediliyor ve bu bilgileri doğru bir şekilde cevaplandırmanız gerekiyor. Adınız, soyadınız, telefon numaranız ve T.C. Kimlik Numaranız, sizden istenen bilgiler olarak karşınıza çıkıyor.

Telefon ile Bonus Genç Kredi Kartı Başvurusu

İnternet üzerinden kısa sürede Bonus Genç kredi kartına başvuru yapabildiğiniz gibi telefonla da yapabilmeniz mümkün. Bu konuda yapmanız gereken tek şey; hemen telefonunuzun arama kısmına gelerek 444 0 333 No’lu telefon numarasını çevirmek. Ardından karşınıza çıkan sorulara ve arama nedeninize doğru bir şekilde cevap verirseniz, kredi kartı başvuru bölümüne yönlendirileceksiniz.

Finansbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank, öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında oldukça büyük öneme sahiptir. Cardfinans GO kredi kartı ürünü ile öğrencilere hitap eden Finansbank, yıllık son derece düşük aidat ücreti ve faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Cardfinans Go ile alışverişleri sonradan taksitlendirme ve daha birçok durumdan faydalanabilmek mümkündür. Akaryakıt harcamaları, internet harcamaları, gıda harcamaları ve daha birçok harcamadan Cardfinans GO çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Finansbank öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, buraya tıklayarak gerekli olan başvuruyu yapabilirsiniz.

Denizbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank, hem kredi hem de kredi kartı konusunda öğrencilerin her zaman yanında olan bir banka diyebiliriz. Kredi veya kredi kartı verirken öğrencileri pek zorlamayan ve kolay bir şekilde kredi kartı başvurusu veren Denizbank, bu sayede kredi kartı ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilmektedir. D-Şarj adında bir kredi kartı ürünü olan Denizbank, faiz oranları konusunda makul, yıllık aidat konusunda kabul edilebilir bir seviyede ürün sunmaktadır. Denizbank öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, buraya tıklayarak D-Şarj kredi kartı başvuru sayfasına gidebilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Bilindiği üzere Like Card kredi kartı ürünüyle öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank, çoğu bankaya göre daha makul seçeneklerle kredi kartı vermektedir. Like Card, faiz oranları ve yıllık aidatın yanı sıra, alışveriş, kırtasiye ve çeşitli eğitim harcamalarında ekstra avantajlar sağlayan bir karttır. Bunun yanı sıra Like Card ile alışveriş sonrasında taksitlendirme yapabilmek mümkün olan bir durumdur. Vakıfbank Like Card kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Halkbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Genç Paraf Card kredi kartı ürünü ile gençlere hitap eden bir kredi çıkaran Halkbank, normal kredi kartlarına göre daha çok gençlere avantaj sağlayacak şekilde seçeneklerle söz konusu kredi kartını sunmaktadır. Paraf Card bünyesinde hazırlanmış olan bu kredi kartı, öğrencilere kredi kartı veren çoğu bankaya göre çok daha makul masraflarla öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Halkbank öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunmak istiyorsanız, buraya tıklamanız gerekli başvurusu sayfasına gitmenize neden olacaktır.

HSBC Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Campus Card ürünüyle, isim olarak üniversitelilere sempati uyandıracak bir kredi kartı sunan HSBC, masraflarıyla da aynı sempatiyi yaratmış durumda. Çünkü HSBC’nin masraf konusunda gayet makul seviyelerde faiz oranı ve yıllık aidat ücreti talep ettiğini söylemek mümkün. HSBC öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, hemen buraya tıklayarak anında kredi kartı başvuru sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır?

Öğrenciyken kredi kartı fazlasıyla lazım olabilmekte, haliyle bu durumda birçok öğrenci “öğrenci kredi kartı nasıl çıkarılır?” sorusunu sormaktadır. Bir öğrencinin kredi kartı çıkarabilmesi adına, çeşitli şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bankaların öğrencilerden bu şartlar istemelerinin en büyük nedeni, kredi kartı ödemeleri için kendilerine bir teminat alabilmeleridir. Peki bankalar öğrenciye kredi kartı verirken nelere bakmaktadır ve bankaların öğrenciye kredi kartı veren bankaların şartları nelerdir?

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankaların Şartları 2018

öğrenci kredi kartları
öğrenci kredi kartları

Öğrenciye kredi kartı veren bankaların şartları, sandığınız kadar kapsamlı ve altından kalkılması zor olan şartlar değildir. Öğrenciye kredi veren bankaların genel anlamda istemiş olduğu şartlar şu şekildedir:

 • Öğrencinin önceki dönemlerde kredi kartı bulunuyorsa, söz konusu kredi kartının ödemelerinin aksamamış olması gerekmektedir. Eğer ki aksamış bir kredi kartı borcu nedeniyle öğrenci avukatlık olmuşsa, o öğrencinin kredi kartı alabilmesi son derece zorlaşacaktır. Bu nedenle kredi kartı borcu ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir.
 • Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartların, kredi ödemeleri için de geçerli olduğunu söylemek mümkündür.
 • Bir öğrencinin kredi kartı alabilmesi adına kredi notunun belirli bir seviyede olması gerekmektedir.
 • Öğrencinin mutlak suretle bir gelirinin olması gerekmektedir.
 • Öğrencinin geliri yoksa bile, ipotek üzerinden kredi kartı çıkarabilmesi mümkündür.
 • Öğrencinin 18 ila 26 yaş aralığında olması.
 • Öğrencinin bir eğitim kurumunda öğrenim görmesi ve öğrenci belgesine sahip olması.

Öğrenci Kredi Kartı İçin İstenen Belgeler

Bir kişinin, herhangi bir bankanın kredi veya kredi kartı ürününden faydalanabilmesi adına öncelikle birtakım evraklar hazırlaması gerekmektedir. Öğrenciye kredi kartı için istenen belgeler de, mutlaka bankada adınıza oluşturulan dosyanın içerisinde yer almalıdır. Bu bilgiler, sizin kimlik bilgilerinizden tutunda, adres bilgilerinize, kredi sicilinize, öğrencilik durumunuza ve daha birçok veriye ilişkin bilgilerdir. Öğrencilere kredi kartı için istenen belgelerin şu şekilde olduğunu söylemek mümkündür:

 • Öğrenciye kredi kartı veren bankalar öncelikle nüfus cüzdanı talep etmektedirler.
 • Okuduğunuz okula dair öğrenci belgesi,
 • Varsa gelir belgesi,
 • İkametgah belgesi,
 • Varsa ipotek edilebilecek bir mal varlığının belgesi,
 • Kredi kartı başvuru formu

genel olarak sizden istenebilecek olan belgelerdir.

One thought on “2018 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar. Öğrenciye Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Comments are closed.