Devlet Hastanesi Muayene Ücreti | Devlet Hastanesi Sigortalı ve Sigortasız Muayene Ücretleri

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti

Devlet hastanesi muayene ücreti, ülkemizdeki en şaibeli konuların başında yer almaktadır. Hastaneye gidip, herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle tedavi olmak isteyen birçok kişi, ne kadar ücret ödeyeceğini veya ücret ödeyip ödemeyeceğini tamamıyla merak etmektedir.

Özellikle devlet hastanesi muayene ücretsiz sigortasız vatandaşlar için tamamen sır dolu bir durumdur. Bunun nedeni ise ne hastanede ne de başka bir yerde bu konuya dair herhangi bir bilginin olmamasıdır. Ayrıca hasta, muayene olmadan önce devlet hastanesi muayene ücreti  sorgulama gibi bir işlem de yapamamaktadır. Bu nedenle tamamıyla habersiz ve tedbirsiz olarak muayeneye gidebilmesi söz konusudur.

Devlet hastanesi muayene ücreti konusunda, yalnızca ödeme yapacağınız zaman sizlere bilgi vermektedir. Yani öncelikle hastanın kaydının alınması adına ödeme yapılması gerekir ve kayıt sırasında ise muayane ücreti söylenir. Haliyle kişiler de devlet hastanesinde muayene olmanın bedelini  ancak o süre zarfında öğrenebilir. Peki, bu konuda herhangi bir yönetmelik, kural ya da herhangi bir açıklama var mıdır? Devlet hastanelerinin muayene ücretleri nelerdir? Sigortalı ya da sigortasız muayene ücretleri fark eder mi? Tüm bu sorunların cevabı içeriğimizde yer almaktadır.

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Ne Kadar?
Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesi muayane ücreti ne kadar olduğu hakkında sürekli olarak kulaktan dolma bilgilerle karşılaşabilmek söz konusudur. Öncelikle belirtmemiz gerekirse, sağlık sigortası olan kişiler, muayene ücreti konusunda son derece avantajlılar. Sigortası olan kişilerin ücretleri oldukça düşükken, sağlık sigortası olmayan kişiler ise 5-6 kat daha fazla para ödeyebilmektedir. Devlet hastanesi muayene ücreti sigortasız 2017 yılı dolaylarında 5-6 TL arasında bir rakamdır. Bu fiyatın günümüzde daha fazla olabileceğinizi söylemek mümkünken, 10 TL’yi geçmediğini söyleyebilmek de mümkündür.

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Sigortasız Kişiler İçin Ne Kadar?

Devlet hastanesi muayene ücreti sigortasız kişiler için tamamıyla şaibeli bir konudur. Sigortasız kişiler, devlet hastanesine muayene olmaya giderken, aklında birçok soru işareti ve en önemlisi de maddi kaygı ile gitmektedir. Genel olarak devlet hastanesi muayene ücreti sigortasız kişiler için 40-50 TL arasında değişebilmektedir. Yeni gelen zamlar ile birlikte bu ücretin 60 TL’yi geçmeyeceğini söylemek mümkündür. Peki, güncel devlet hastanesi muayene ücretleri ne kadardır?

Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri 2018 Güncel Fiyatları

Devlet hastanesi muayene ücreti konusunda sigortalı ve sigortasız olarak iki başlık açmamız gerekmektedir. Sigortalılar daha uygun fiyatlarla ve daha kolay bir şekilde muayene olabilirken, sigortasız kişiler biraz daha pahalı ve biraz daha zor bir şekilde muayene olabilmektedir.

Sigortalı Muayene Ücreti 2018

Muayene ücretlerinin zamlanması ile birlikte son dönemlerde sigortalı kişiler, en fazla 10 TL’ye muayene olabilmektedirler.

Sigortasız Muayene Ücreti 2018

Yine muayene ücretlerinin zamlanmasından sonra, geçtiğiniz yıla göre sigortasız kişiler, devlet hastanesi üzerinden en fazla 50-60 TL arasında muayene işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri Nereye Ödenmektedir?

Devlet hastanesinde muayene olan kişiler, muayene ücretlerini ödeme konusunda sigortalı veya sigortasız olmaları gibi durumlara göre farklı şekillerde ödeyebilmektedirler. Sigortalı kişiler, muayene ücretlerini eczanede ilaç alırken yapabilmektedirler ve zaten bu ücret ilaç paranıza da yansıtılmaktadır.

Sağlık sigortası bulunmayan kişiler ise bu ücreti, hastanen muhasebe bölümü üzerinden ödeyebilmektedirler. İşlemlerinizin yapılmasının ardından muhasebe bölümünden size bir fatura düzenlenmekte ve muayene ücretinizin tahsilatı yapılabilmektedir.

Devlet Hastanesi Sigortalı ve Sigortası Tahlil Ücretleri

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Sigortasız
Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Sigortasız

Devlet hastanesi muayene ücreti ile birlikte tahlil ücretinin de hayli fazla merak edildiğini söylemek mümkündür. Birçok kişi tahlil ücretleri hakkında bilgi sahibi değilken, tahlillerin ücretsiz olduğunu sanıp, sonrasında beklemedikleri ücretleri ödemek zorunda kalabilmektedirler. Peki, devlet hastanesi tahlil ücreti sigortasız kişiler için ne kadardır? Sigortasız kişiler için ne kadardır?

Devlet Hastanesi Tahlil Ücreti Sigortasız

Devlet hastanesi tahlil ücreti sigortasız kişiler için güncel olarak 30 TL’dir. Kişiler bu ücreti tıpkı muayene olur gibi hastanenin muhasebe bölümüne yapabilmektedirler. Ödeme sonrasında fiş ve tahlil ücretine dair bilgiler sizlere verilirken, ödeme tahlil işleminden önce alınmaktadır.

Devlet Hastanesi Tahlil Ücreti Sigortalı

Devlet hastanesi tahlil ücreti sigortalı kişiler için çok da problem edilecek bir ücret değildir. Devlet sağlık sigortası olan kişilere büyük ayrıcalık sağlamasından ötürü, tahlil ücretlerinde de ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Devlet hastanesi üzerinden en fazla 5 TL’ye tahlillerinizi gerçekleştirebilmeniz söz konusudur. Ödeme tıpkı muayene ücretinde olduğu gibi eczanede ilaç alırken ödenmektedir.

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz. 

E- Devlet Miras Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayabilirsiniz. 

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR

2 thoughts on “Devlet Hastanesi Muayene Ücreti | Devlet Hastanesi Sigortalı ve Sigortasız Muayene Ücretleri

Comments are closed.