Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Güncel Liste)

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Düşük faizli kredi veren bankalar günümüzün en büyük kredi problemlerinden biri olarak tüketicilerin karşısına çıkar.

 

Son dönemlerde bankaların uygulamış oldukları faiz politikaları nedeniyle artık düşük faizle kredi veren bankalar kalmadı denecek kadar azaldı. 2 sene öncesine kadar bankalardan rahatça kredi çekebilmek mümkünken, artık kredi veren bankaların birçok kampanya ile tüketicilerin karşısına çıktığı görülmekte ancak buna rağmen faiz oranları bu konuda iki kere düşündürmektedir.

Peki, son dönemde faizlerin artmasına rağmen en düşük kredi veren banka hangisi? İhtiyaç kredisi başvurusu, konut kredi başvurusu veya taşıt kredisi başvurusu yaparken hangi bankalar üzerinde yoğunlaşılmalı? Tüm bu soruların cevaplarını kredileri türlerine ayırarak cevaplamak daha mantıklı olacaktır.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Tüketicilerin düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar  aramaktan ziyade öncelikle kullanacakları kredi türlerini belirlemeleri gerekir. İhtiyaç kredisi faiz oranları, konut kredisi faiz oranları ve taşıt kredisi faiz oranları farklılık gösterir. En düşük faiz oranları genel olarak konut kredilerinde görülürken, en yüksek faiz oranları ise ihtiyaç kredilerinde görülür. Taşıt kredileri ise bu sıralamalarda genel olarak ortada bir yerde kalır.

Ziraat Bankası Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Düşük Faizli İhtiyaç Kredileri
Düşük Faizli İhtiyaç Kredileri

Devlet destekli olmasından ötürü Ziraat Bankası kredi faiz oranları her daim diğer bankalara göre düşüktür. Ayrıca “en uygun kredi veren banka hangisi?” sorusunun cevabında ise yine Ziraat Bankası yer alır. 2018 ihtiyaç kredisi faiz oranları ve diğer faiz oranları da incelendiğinde Ziraat Bankası rahatlıkla ilk sıraya yazılabilir. Bunun nedeni ise Ziraat Bankası’nın 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi sağlaması ve %2,27’den başlayan faiz oranlarıyla tüketicilerin karşısına çıkmasıdır.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ve diğer kredi türlerinde diğer bankalara göre son derece uygun seçenekler sunarken, tüketicinin de bu duruma karşın iyi bir kredi sicili olması gerekir. Özellikle kredi puanı son derece önemliyken, geçmiş dönemdeki kredi kartı veya kredi ödemeleri de yine Ziraat Bankası’nın dikkatli bir şekilde incelediği detaylar arasında yer alır. Bu tür konularda çeşitli problemleriniz yer alıyorsa, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ve aynı zamanda en uygun ihtiyaç kredisi gibi imkanlardan yararlanmanız zorlaşabilir.

Ziraat Bankası Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Hesaplama:

 • 10.000 TL 12 Ay Vadeli Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi: %2,27 Faiz Oranıyla 11.857 TL|  Aylık Taksit: 988,14 TL
 • 10.000 TL 24 Ay Vadeli Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi: %2,27 Faiz Oranıyla 13.753 TL | Aylık Taksit: 573,06 TL
 • 10.000 TL 36 Ay Vadeli Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi: %2,27 Faiz Oranıyla 15.817 TL | Aylık Taksit: 439 TL

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bu faiz oranları, vade sayıları ve toplam geri ödeme tutarlarını göz önünde bulundurarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Düşük faizli kredi veren bankalar arasında öne çıkan bir diğer banka olan İş Bankası, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisinden sonra en uygun faiz oranlarına sahip. %2,60’lık faiz oranıyla birçok bankayı geride bırakırken, kredi masrafları konusunda da yine diğer bankalara göre uygun seçenekler sunarak, tüketiciler için cazip olan bir diğer banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Avantajlı faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişiler, Ziraat Bankası’ndan sonra İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi ürününe de göz atabilirler.

Türkiye İş Bankası Düşük Faizli Kredi Hesaplama

 • 10.000 TL 12 Ay Vadeli İş Bankası İhtiyaç Kredisi: %2,60 Faiz Oranıyla 12,141 TL | Aylık Taksit: 1.011 TL
 • 10.000 TL 24 Ay Vadeli İş Bankası İhtiyaç Kredisi: %2,60  Faiz Oranıyla 14.355 TL  | Aylık Taksit: 598 TL
 • 10.000 TL 36 Ay Vadeli İş Bankası İhtiyaç Kredisi: %2,60 Faiz Oranıyla 16.786 TL | 466 TL

Vakıfbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Düşük faizli kredi veren bankalar arasında Vakıfbank’ı da ele almamak olmaz. Ziraat Bankası ile birlikte kredi faiz oranları konusunda oldukça uygun seviyelerde yer alırken, kolay ödeme imkanlarıyla da tüketiciler için en cazip seçeneklerden biri olarak bilinir. Tüm kredi veren bankalar arasında uygun faiz oranları konusunda ilk sıralarda yer alarak, %2,70’lik faiz oranıyla diğer bankalar arasında fark yaratmaktadır. Bununla birlikte en uygun konut kredisi veya en uygun taşıt kredisi gibi konularda da yine öne çıkmaktadır. Ayrıca en uygun kredi hesaplama aracı vasıtasıyla hesapladığımız ihtiyaç kredisi tutarları ise aşağıdaki gibidir:

Vakıfbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Hesaplama:

 • 10.000 TL 12 Ay Vadeli Vakıfbank İhtiyaç Kredisi: %2,70 Faiz Oranıyla 12.228 TL | Aylık Taksit: 1.019 TL
 • 10.000 TL 24 Ay Vadeli Vakıfbank İhtiyaç Kredisi: %2,70 Faiz Oranıyla 14.540 TL | Aylık Taksit: 605 TL
 • 10.000 TL 36 Ay Vadeli Vakıfbank İhtiyaç Kredisi: %2,70 Faiz Oranıyla 17.085 TL  | Aylık Taksit: 474 TL

ING Bank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Düşük faizli kredi veren bankalar denildiğinde akla gelen ilk 4 banka arasında yer alan ING Bank, sadece düşük faiz oranlarıyla tanınmıyor. ING Bank ihtiyaç kredisi konusunda kredi notu düşük olan tüketicilere de kredi imkanı sağlıyor. Günümüzün en çok kredi veren bankalarından biri olan ING Bank, bu politikasıyla en çok tanınan ve en çok tercih edilen bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2018 yılı itibariyle %3’lük seviyelere son derece yakın veya üstünde olsa da ING Bank bu skala arasında yer almıyor. 2,69’luk faiz oranıyla öne çıkan ING Bank, haliyle en yüksek ihtiyaç kredisi veren banka ile arasında önemli bir fark barındırıyor.

ING Bank Düşük Faizli Kredi Hesaplama:

 • 10.000 TL 12 Ay Vadeli ING Bank İhtiyaç Kredisi: %2,69 Faiz Oranıyla 12.220 TL | Aylık Taksit: 1.018 TL
 • 10.000 TL 24 Ay Vadeli ING Bank İhtiyaç Kredisi: %2,69 Faiz Oranıyla 14.521 TL | Aylık Taksit: 605 TL
 • 10.000 TL 24 Ay Vadeli ING Bank İhtiyaç Kredisi: %2,69 Faiz Oranıyla 17.055 TL | Aylık Taksit: 474 TL

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Konut Kredileri
Düşük Faizli Konut Kredileri

Düşük faizli kredi veren bankalar sadece ihtiyaç kredisi kullanırken önem arz etmez. Konut kredisi kullanan tüketiciler için de faiz oranları büyük önem taşır. Hatta bu önemin, ihtiyaç kredisine nazaran daha büyük olduğu söylenebilir. Bunun nedeni ise konut kredisinde kullanılan meblağın yüksek olmasıdır. Haliyle geri ödeme tutarı da bu duruma istinaden son derece yüksek olur. En uygun konut kredisi konusunda tüketicilerin her türlü kredi masrafını da göz önünde bulundurarak tercih yapması gerekir.

Avantajlı faiz oranları, tüm kredi veren bankalar arasında en uygun seçenekleri değerlendirme, kredi faiz oranları 2018 yılı verileri, kolay kredi veren bankalar ve bu bankaların faiz oranları gibi birçok durum, konut kredisi kullanırken değerlendirme içerisinde yer almalıdır. Aksi takdirde geri ödeme tutarı konusunda tüketicinin ciddi meblağlar ile karşı karşıya kalabilme ihtimali son derece yüksektir.

En düşük faizle kredi veren 10 banka üzerinde durularak, bu bankalar yavaşça elenmeli ve seçenekler azaltılmalıdır. Bireysel kredi başvurusu yapan bireylerin, gerekli görülmesi durumunda kredi danışmanlık bürolarından destek almaları da önerilir. En uygun kredi veren bankalar konut kredilerinden daha çok önem arz ettiği için araştırmalar iyi bir şekilde yapılmalıdır. En uygun faiz veren banka da yine hedefler arasında olmalıdır.

Tüm bu detaylar çerçevesinde yapılan araştırmalar sonucunda düşük faizli kredi veren bankalar konusunda tüketiciler istedikleri faiz oranlarına ulaşabilir. Faiz oranları her ne kadar son dönemlerde yükselmiş olsa da bankaların yapmış oldukları kampanyalarla birlikte tüketiciler binlerce TL ödemekten kurtulabilir. Bu nedenle karar aşaması son derece titiz yürütülmelidir.

Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Konut kredisi kullanırken düşük faizli kredi veren bankalar üzerinde daha titiz olmak gerekir. %0,01 oynayacak olan bir faiz oranı, tüketicilerin binlerce kaybetmesine neden olabilir. Genel olarak konut kredisi faiz oranlarına bakıldığı zaman ise her faiz oranında olduğu gibi konut kredisinde de Ziraat Bankası öne çıkmaktadır.

Tüketicilerin favorileri arasında yer alan Ziraat Bankası, “en uygun kredi veren bankalar hangisi?” sorusunun ilk cevabı arasında yer alır. Yapılan hesaplamalar arasında ise en uygun kredi hesaplama konusunda da yine Ziraat Bankası hep bir adım önde olur. %1,98 konut kredisi faiz oranı ile karşımıza çıkan Ziraat, %2 barajını geçmemiş ama bu baraja yakın olan nadir bankalar arasında yer alır.

Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi Hesaplama:

 • 100.000 TL 120 Ay Vadeli Ziraat Bankası Konut Kredisi: %1,98 Faiz Oranıyla 262.570 TL | Aylık Taksit: 2.188 TL
 • 100.000 TL 180 Ay Vadeli Ziraat Bankası Konut Kredisi: %1,98 Faiz Oranıyla 367.162 TL | Aylık Taksit: 2.039 TL
 • 100.000 TL 240 Ay Vadeli Ziraat Bankası Konut Kredisi: %1,98 Faiz Oranıyla 479.545 TL | Aylık Taksit: 1.998 TL

Halkbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Konut kredisinde düşük faizli kredi veren bankalar arasında bir diğeri olan Halkbank, Ziraat Bankası’ndan sonra tüketiciler tarafından mutlaka değerlendirmeler arasında yer alır. Zaten sunmuş olduğu %2,09’luk faiz oranının da bu durumu destekler nitelikte olduğu rahatlıkla görülebilir. Bunun yanı sıra ödeme kolaylıkları da sağlayan Halkbank, konut kredisi konusunda günümüzün en çok öne çıkan bankalarından biri olarak bilinir.

Özellikle bahar kredileri ve özel günler nedeniyle yapılan kredi kampanyalarında ciddi indirimlere giden Halkbank, bu konuda en çok tercih edilen bankalardan bir diğeridir. Düşük faizli kredi veren bankalar arasında mutlaka her kredi türünde söz konusu bankaya yer verilmelidir.

Halkbank Düşük Faizli Konut Kredisi Hesaplama

 • 100.000 TL 120 Ay Vadeli Halkbank Konut Kredisi: %2,09 Faiz Oranıyla 274.974 TL | Aylık Taksit: 2.280 TL
 • 100.000 TL 180 Ay Vadeli Halkbank Konut Kredisi: %2,09 Faiz Oranıyla 385.505 TL | Aylık Taksit: 2.141 TL
 • 100.000 TL 240 Ay Vadeli Halkbank Konut Kredisi: %2,09 Faiz Oranıyla 505.103 TL | Aylık Taksit: 2.104 TL

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Halkbank ile aynı faiz oranına sahip olan Vakıfbank, düşük faizli kredi veren bankalar arasında 3. sırada yer alıyor. Ödeme seçenekleri konusunda çeşitli erteleme ya da toplu ödeme imkanları sağlayan Vakıfbank, bu nedenle konut kredisi konusunda tercih edilebilir bankalar arasında yer alıyor. En uygun kredi veren bankalar konusunda öne çıkmasının yanı sıra, tüm faiz oranları açısından da iyi bir yerde bulunurken, haliyle en çok tercih edilen bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Vakıfbank, “en uygun kredi veren banka hangisi?” sorusuna, konut kredilerinde de cevap olabiliyor. Kredi faiz oranlarının son dönemlerde ciddi yükseliş göstermesi nedeniyle tüketiciler zor durumda kalırken, Vakıfbank bu konuda Halkbank ile birlikte tüketicilerin imdadına koşuyor.

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi Hesaplama

 • 100.000 TL 120 Ay Vadeli Vakıfbank Konut Kredisi: %2,39 Faiz Oranıyla 304.704 TL | Aylık Taksit: 2.539 TL
 • 100.000 TL 180 Ay Vadeli Vakıfbank Konut Kredisi: %2,39 Faiz Oranıyla 436.404 TL | Aylık Taksit: 2.424 TL
 • 100.000 TL 240 Ay Vadeli Vakıfbank Konut Kredisi: %2,39 Faiz Oranıyla 575.598 TL | Aylık Taksit: 2.398 TL

ING Bank Düşük Faizli Konut Kredisi

Hem kolay kredi veren bankalar hem de düşük faizli kredi veren bankalar denildiği zaman direkt olarak tüketicilerin aklına ING Bank gelir. Özellikle kredi notu yetersiz ya da alt seviyelerde olan tüketicilerin imdadına hemen koşan ING Bank, konut kredisi konusunda da yine avantajlı faiz oranları ile tüketicilere kredi imkanı sağlamaktadır.

En uygun faiz veren banka olmasa bile tüketicilere sağladığı kolaylıklar öne çıkan ING, ev sahibi olma yolunda size büyük anlamda destek çıkar. Ayrıca size en uygun ödeme seçeneklerini sunarak, zaman zaman yapmış olduğu kampanyalarla da faiz oranlarını ciddi anlamda düşürür. Bu nedenle ING Bank, hem en uygun konut kredisi faiz oranları hem de en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları gibi konularda mutlaka değerlendirmeler arasına alınması gereken bir bankadır.

ING Bank Düşük Faizli Konut Kredisi Hesaplama

 • 100.000 TL 120 Ay Vadeli ING Bank Konut Kredisi: %2,24 Faiz Oranıyla 292.163 TL | Aylık Taksit: 2.434 TL
 • 100.000 TL 180 Ay Vadeli ING Bank Konut Kredisi: %2,24 Faiz Oranıyla 415.913 TL | Aylık Taksit: 2.310 TL
 • 100.000 TL 240 Ay Vadeli ING Bank Konut Kredisi: %2,24 Faiz Oranıyla 547.342 TL | Aylık Taksit: 2.280 TL

NOT: Bankalar vade sayılarında bu kadar üst rakamlara çıkmayabilir. Ayrıca faiz oranları dönemsel değişiklikler de gösterebilir. Vade sayısı ne kadar düşerse, ödenen toplam miktar o kadar azalır. Bununla birlikte vade sayısının düşmesine bağlı olarak faiz oranlarının düşmesi gibi bir durum da söz konusu olabilir. Daha detaylı bilgiler almak için bankaların şubelerine başvurulmalıdır.

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Listesi

En Düşük Faiz Oranları
En Düşük Faiz Oranları

Günümüzde düşük faizli kredi veren bankalar oldukça azken, bankaların kredi türlerine göre faiz oranlarında farklı seçenekler sundukları görülebilir. Devlet destekli bankalar, diğer bankalara göre her zaman daha uygun seçenekler sunar. Bununla birlikte düşük faizle kredi veren bankalar, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi olmak üzere 2 farklı şekilde sıralanır.

Konut kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi faiz oranları büyük farklılıklar gösterir. Tüm bankalar faiz oranları konusunda günümüz şartlarında ciddi zamlar getirmiştir. Bu nedenle kredi faiz oranları konusunda tüketiciler seçici olmalı ve en uygun faiz oranları için doğru zamanı beklemelidirler. İşte en düşük faizle kredi veren bankaların listeleri:

En Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar (İhtiyaç Kredisi):

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • ING Bank
 • Türkiye İş Bankası

Söz konusu 4 banka, günümüz şartlarında ihtiyaç kredisi kullanırken tercih edilebilecek olan bankalardır.

En Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar (Konut Kredisi):

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • ING Bank

Konut kredisi almak günümüz şartlarında son derece düşündürücüyken, söz konusu bankalar mutlaka tercihler arasında yer almalıdır. Faiz oranları konusunda düşük imkanlar sağlarken, ödeme kolaylıklarıyla da bu bankaların öne çıktığı söylenebilir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

One thought on “Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Güncel Liste)

Comments are closed.