İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür? | İnstagram Keşfet Rehberi

İnstagram'da Keşfete Nasıl Düşülür?

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını geride bırakan Instagram, en çok kullanılan platformların başında yer alıyor. Bir dönemler tıpkı Facebook ve Twitter’da da olduğu gibi Instagram’da da şuan müthiş bir popülarite savaşı göze çarpıyor. Instagram’da yer alan popüler sayfalar ya da popüler sayfa adayları ise “İnstagram’da keşfete nasıl düşülür?” sorusunun cevabını arıyor. Bu konuda sosyal medya uzmanları birçok teori öne sunsa da İnstagram keşfet algoritmasının şuan için nasıl çalıştığı konusunda herhangi bir net bilgi bulunmuyor.

Net bir bilgi bulunmamasına karşın, İnstagram keşfet bölümü içerisinde bulunan sayfaların ve hesapların, nasıl bu bölümde yer aldıkları da merak konusu oluyor. Bu tarz sayfalara ve hesaplara sahip olan kişilerin yaptığı söylemler, aslında İnstagram keşfet algoritmasının bir nebze de olsun çözümlenmesine neden oluyor. Peki, İnstagram’da keşfete nasıl düşülür? İnstagram keşfet taktikleri nelerdir? İnstagram keşfet bölümünün püf noktaları nelerden geçer? Tüm bu soruların cevapları, son derece özel bilgilerle yazımızda yer alıyor.

İnstagram Keşfet Nedir?

İnstagram keşfet, Instagram’ın en gizemli dünyalarından biridir. Çok geniş bir algoritmaya dayandırılan keşfet bölümü, birçok fonksiyonun ve şartın bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Yani İnstagram’da keşfete düşmek, yalnızca birkaç şartla değil, birden fazla şartlar sağlanabilmektedir. Keşfet bölümünde, popüler videolar, resimler ve gönderiler yer alırken, bu gönderiler belirli bir etkileşim sayılarına çoktan ulaşmışlardır. Öte yandan takip ettiğiniz kişilerin, beğenileri, yorumları, takip ettikleri sayfalar vb. unsurlar da, keşfet bölümünüzün şekillenmesinde etkili olmaktadır.

Kısacası İnstagram keşfet bölümünü; İnstagram popüler gönderiler yığını olarak tanımlamak doğru olacaktır. İnstagram keşfet düşme uğraşlarınızın zaman zaman yetersiz kalabilmesi söz konusuyken, zaman zaman da ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. İnstagram keşfet konusunda başarılı olabilmek adına öncelikle birtakım detaylara dikkat etmek gerekmekte ve sonrasında kendinizi Instagram algoritmasının kollarına bırakmanız gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, Instagram sürekli olarak güncellenen bir uygulama olduğundan, uygulamanın birtakım keşfet şartları da değişim gösterebilmektedir. Yani, geçmiş yıllarda Instagram keşfet olayı son derece kolayken, İnstagram keşfet düşme 2018 yılında daha da zorlaşabilmekte ya da şartlar farklılaşabilmektedir. Kısacası, Instagram keşfet bölümünün son derece geniş bir dünyayı içerisinde barındırdığını söylemek doğru olacaktır. Peki, İnstagram keşfete düşmek için ne yapmak gerekir? İnstagram keşfete düşme taktikleri nelerdir?

İnstagram Keşfet Bölümüne Çıkma

İnstagram Keşfet Taktikleri
İnstagram Keşfet Taktikleri

İnstagram keşfet bölümüne çıkma olayı, bazı durumlarda kolay, bazı durumlarda ise oldukça zordur. İnstagram’da keşfete düşme olayının en kolay yolu, keşfet gruplarıdır. Keşfet grupları, Instagram gönderilerinizin başka insanların keşfet ekranına düşmesinde son derece etkilidir. Direkt olarak keşfet olayı için kurulan bu gruplar, özellikle sayfaların veya popüler hesapların çok kısa süre içerisinde takipçi ya da etkileşim kazanmaları konusunda oldukça etkilidir. Peki, İnstagram keşfet grupları nedir? Bu gruplara katılmak için ne yapmak gerekir?

İnstagram Keşfet Grubu Nedir?

İnstagram keşfet grubu, belirli bir takipçi kitlesine sahip olan hesapların, birbirleri ile kurdukları etkileşim sonucunda, grupta yer alan hesapların keşfet ekranına düşmelerini amaçlayan bir gruptur. Grup içerisinde her hesap, hatırı sayılır veya birbirlerine yakın olan takipçi sayılarına sahiptir. Bu hesaplar, birbirlerinin gönderilerini beğenerek, gönderilerinde birbirlerinden bahseder ve en önemlisi birbirlerinin gönderilerine yorum yaparak, grup içerisinde yer alan hesabın keşfet ekranına düşmelerini sağlamaktadırlar.

İnstagram Keşfet Grubuna Katılmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnstagram keşfet gruplarına katılmak aslında sanıldığı kadar zor değil ve hem de sandığınızın aksine ücretsiz bir işlemdir. Bunun için tek yapmanız gereken, forumlarda bu grupların ilanlarını takip etmektir. Zaman zaman belirli kişiler, bu tür bir grup kurmak istediğini belirterek ilan açmaktadırlar. Açılan ilan neticesinde birçok hesap bu grup içerisinde toplanmakta ve sonrasında ise birbirlerine etkileşim göndererek, hesaplarını keşfet ekranına düşürmektedirler. Webmaster forumları başta olmak üzere, diğer birçok forumda bu tür ilanların görülebileceğini söylemek mümkündür.

İnstagram Keşfete Çıkma Yöntemleri

İnstagram'da Keşfete Düşme Yöntemleri
İnstagram’da Keşfete Düşme Yöntemleri

İnstagram keşfete çıkma yöntemleri, beğeni, popüler hesap olma özelliği, yorum, etkileşim ve kullanıcılar arası etkileşimden geçmektedir. İnstagram’da keşfete düşmek için şu taktiklerin denenemesi, birçok hesapta etkili olacaktır.

Keşfet Algoritmasına Uygun Gönderiler Paylaşmak

İnstagram gönderilerinizde, takipçilerinizi yorum yapmaya yönlendirecek postlar atabilirsiniz. Bu sayede bir kullanıcının yaptığı yorum, sahip olduğu takipçi sayısının belirli bir kısmının keşfet ekranına, gönderinizin düşmesine neden olacaktır.

Etiketleme Etkinlikleri

  • Arkadaş etiketleme etkinlikleri ya da arkadaş etiketleme şeklinde postlarınız, keşfete düşmeniz konusunda en etkili yöntemlerden biridir.

Videolu Paylaşımlar Yapmak

  • İnstagram keşfete düşme yöntemleri arasında en çok işe yarayanı ise sürekli olarak videolu paylaşımlar yapmaktır. Bu tür paylaşımların izlenme sayıları yüksek, özellikle de beğeni sayıları yüksek olursa, keşfete düşme ihtimaliniz son derece yükselecektir.

Etiket Analizi Yaparak Gönderilerde Doğru Etiketleri Kullanmak (Hashtag)

  • İnstagram takipçi sayısı her ne kadar bu konuda büyük önem taşısa da, gönderilerinize eklediğiniz etkiketlerin de öneminin yüksek olduğunu unutmamak gerek. Etiketler sayesinde çok geniş çevrelere ulaşabilir ve yine keşfet ekranına çıkabilirsiniz. Ayrıca bu etiket çalışmaları, gönderilerinizi kalıcı bir etkileşime sahip olmasında da son derece etkili olacaktır.

Gönderilerinize Konum Eklemeyi İhmal Etmeyin

  • İnstagram keşfete düşme taktikleri arasında en çok kullanılan taktiklerin başında; gönderilere konum ekleme yöntemi yer almaktadır. Gönderilerde eklenen konumlar, keşfete düşmeniz konusunda yine etkili bir diğer yöntem olarak bilinmektedir.

Gönderilerinizde Kişi ya da Sayfaları Etiketleyin

  • Sayfa, kişi ya da herhangi bir etiket, İnstagram gönderilerinizin birkaçında olmalıdır. Bu etiketler, söz konusu hesapların “etkilendiği gönderiler” kısmında yer alacak ve haliyle keşfet ekranına düşmenize neden olacaktır.

Keşfet Bölümünde Yer Alan Postlara İlgi Çekici Yorumlar Yapmak

  • İnstagram keşfet bölümünde yer alan gönderilerin altına ilgi çekici yorumlar yapmanız, keşfet bölümünde bulunmanıza yardımcı olacak başka bir tekniktir.

İnstagram Keşfet Bölümü İçin Çekiliş Etkinlikleri

  • Son dönemlerde en çok kullanılan yöntemlerden biri de; İnstagram çekilişleridir. Çekiliş şartlarında, sayfanızın ya da hesabınızın, yorum, beğeni, etiket vb. etkileşimler almasını takipçilerinizden isteyebilirsiniz. Bu sayede İnstagram keşfet bölümünde çıkma olasılığınız son derece artacaktır.

 

One thought on “İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür? | İnstagram Keşfet Rehberi

Comments are closed.