Kafa Topu 2 İnceleme ve Oyun Hataları – Yeni Bir Bilginiz Var

Kafa Topu 2 İncelemesi

Kafa Topu 2 İnceleme

İlk çıktığı dönemlerde en çok indirilen mobil oyunların başında yer alan Kafa Topu, şimdi ise 2. versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda ise kafa topu2 inceleme değerlendirmeleriyle, oyunun iyi ve kötü yönlerini eleştireceğiz.

Kafa Topu 2 oyunu, özellikle ilk versiyonuna göre birçok yenilikle karşımıza çıkmış ve her açıdan öncekine oyuna göre fark yaratacağını bizlere göstermiştir. Yine önceki oyunla mantık aynı olsa da, gerek oynanış, gerek özel güçler gerekse karakter konusunda ciddi bir gelişme söz konusu. Ayrıca Ercan Taner’in oyunda spikerlik yapıyor olması, belki de bu oyunun en önemli özelliklerinden biri. Ayrıca oyunun pratik bir oyun olması ve karşılaşmaların sürelerinin tam olarak ideal olması, oyunu oynanır kılan diğer özelliklerden bir tanesi daha.

İlk oyuna göre oldukça kapsamlı bir çalışma yürütmüş olan İzmo Bilişim, görsel anlamda dersine çok iyi bir şekilde çalışmış gözüküyor. Oyunun kötü yönlerine ve hatalarına gelecek olursak; kafa topu 2 incelemesi olarak genel değerlendirmemiz, görsellik dışında rezalet diyebiliriz.

Kafa Topu 2 Oyun Hataları ve Sorunları

Kafa Topu 2 İnceleme
Kafa Topu 2 İnceleme

Kafa Topu 2 oyunu her ne kadar görsel anlamda ciddi bir gelişim göstermiş olsa da, oyunun genel oynanışı ve diğer unsurları, İzmo Bilişim’in bu konuda başarısız olduğunu gösteriyor. Oyunda ekibimizin ve oyuncuların yakınmış olduğu birçok olumsuzluk var. Olumsuzlukları şu şekilde sıralayabiliriz:

Yön Tuşlarının Takılıyor Olması ya da Hiç İşlememesi

Oyunun en temel problemlerinden biri yön tuşları. Yön tuşları, bazı durumlarda takılarak ya da inatla basıldığı halde işlemeyerek, ciddi bir problem teşkil ediyor. Özellikle rakibin ataklarında tuşların takılıyor olması, gol yenmesine ve haliyle oyuncunun sinirlenmesine neden oluyor. Play Store’da konu hakkında çok yorum yapılıyor olsa da, henüz bu konuda bir çözüm gelmiş değil.

Rakibin Ping’inden Etkilenmek

Oyun içerisinde rakipte ping olunca, haliyle rakibin ne yaptığı belli olmuyor. Üstüne bir de aniden rakibin topa vurduğunu görebiliyor, sonrasında ise topu kalenizde buluyorsunuz. Oyunun en çok yakınılan sorularından bir diğeri de bu ping sorunu.

Oyun Sonu Rakiple Birlikte Maç Bitmesine Rağmen Sahada Kalmak

Yeni Bir Bilginiz Var ekibi olmak üzere, birçok kişinin yaşamış olduğu bu sorun, oyunun yazılımsal anlamda zayıf olduğunun bir başka göstergesi diyebiliriz. Maç bittikten sonra herhangi bir menü gelmiyor ve rakiple birlikte sahada kalıyorsunuz. Saha da kalmak güzel lakin topa vurma şansınız dahi olmuyor. Oyun Bug’da kalıyor.

Elinizi Nereye Atsanız Reklam!

Kafa Topu 2 oyunun kullanıcıları ve Yeni Bir Bilginiz Var ekibi, oyun içerisindeki reklamlardan oyunu oynamaktan çok reklam izliyor diyebiliriz. Oyunda gerek maç sonu olsun, gerek ara menülerde olsun ve ödüllerde olsun, tüm her şey reklam üzerine kurulmuş. Reklamları izlemek zorunda kalmak, bir müddet beklemeden geçememek çok can sıkıcı. Ayrıca ödüllü reklamları izlerken, reklamın ekrana gelmesi çok uzun sürüyor ve bu raddeden sonra geri dönüş de olmuyor. Haliyle takılı kalıyor oyun ve reklama dakikalar sonra bağlanıyor.

Oyunda Güçlü Olmak İstiyorsanız Para Yatırmanız Şart

Günümüz oyunlarının en büyük problemlerinden biri Kafa Topu 2 oyununda da mevcut. Oyunda ciddi anlamda bir güç ve başarı elde etmek istiyorsanız, oyuna bir müddet para yatırmanız gerekiyor. Para yatırmadan ciddi bir güç ve başarı elde etmek son derece zor.

İlk Yüklendiğinde Verilen Talimatların Aşırı Fazla Olması…

Oyunu ilk yüklediniz ve oyuna giriş yaptınız. Hemen ardından bir talimat yağmuruna tutuluyorsunuz. Sürekli sizi birtakım işlemler yapmaya zorluyorlar ve herhangi bir şekilde ekstra bir dokunuş yapamıyorsunuz. Özellikle oyunu bilenler ve oyunu daha önce oynamış olan kişiler bu durum nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Ayrıca zorla elmas harcaması yapmak durumunda da kalıyorsunuz. Bu durum neredeyse 5 dakikanızı alıyor. Haliyle oyuna başlar başlamaz, bu noktada bile sinir küpü olmanız mümkün.

Rakibin Topa Değmese Bile Topa Vurabiliyor

Özellikle zıplama ya da kafa topu mücadelelerinde bu durum çok yaşanıyor. Rakip tam olarak topa temas etmiyor lakin topa vurabiliyor. Rakiple top arasında çok az da olsa bir boşluk kalıyor. Bu boşluğun içinde görünmez bir bağ olacak ki rakip topa müdahale edebiliyor. Bazen bu duruma denk gelmeniz ve sizin de değmediğiniz halde topa vurduğunuz olabilir. Bu durum da oyunun zayıflığını gösteren bir başka durum.

Umarız yakın bir zamanda oyunun geliştiricileri bu sorunları ortadan kaldırır ve oyun daha güzel bir hal alır.

One thought on “Kafa Topu 2 İnceleme ve Oyun Hataları – Yeni Bir Bilginiz Var

Comments are closed.