Miras Sorgulama E Devlet | Miras Sorgulama Sayfası | E Devlet Miras Sorgulama

e devlet miras sorgulama

Miras sorgulama e devlet üzerinden T.C. Kimlik numarası olan herkes için açılmış durumda. Peki miras sorgulama nasıl yapılır veya e devlet üzerinden miras sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Gelin bu soruları birlikte cevaplayalım.

Miras Sorgulama E Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

e devlet miras sorgulama
e devlet miras sorgulama

E devlet miras sorgulama hizmeti geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulmaya başladı. Miras sorgula işleminin nasıl sorgulanacağı konusunda birçok kişi tereddüt yaşıyor olsa da, bu işlemin sanıldığından daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. E Devlet üzerinden miras sorgulamanız için gerekli olan tek şey, T.C. Kimlik numaranız. Eğer e devlet şifreniz yoksa, öncelikle e devlet şifresi almalı ve sonrasında miras sorgulama işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Miras Sorgulama

Yapacağınız miras sorgulama işlemi sayesinde, herhangi bir akrabanızdan veya yakınınızdan tarafınıza miras kalıp kalmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bazı kişiler, yüklü miktarda miras sahibi olurken, bu mirastan haberdar olmadıkları için zaman içerisinde zaman aşımına uğrayan bu miras işlemleri, devletin müdahalesiyle kişinin elinden alınabilmektedir. İşte tam da bu noktada devreye giren miras sorgula sistemi, siz habersiz olsanız bile, bir kişinin sizlere bırakmış olduğu ya da yasal olarak miras varisi olduğunuz tüm miras detaylarını sizlere gösteriyor. Bunun için öncelikle miras sorgula sayfasına girmeniz gerekmektedir.

Miras Sorgulama Sayfası

miras sorgulama e devlet
miras sorgulama e devlet

Miras sorgulama sayfası içerisinde sizden sadece T.C. Kimlik numaranız istenmektedir. İstenen bu bilgiyi doğru bir şekilde girmenizin ardından, kısa bir süre sizi bekleten sistem, çok kısa bir süre içerisinde sahip olduğunuz mirasları listelemektedir. Miras sorgula sayfasına ulaşmak adına buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Sayfaya giriş için öncelikle bir e devlet şifresine sahip olmalı ve bu şifreyle sisteme giriş yaptıktan sonra miras sorgula işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki e devlet şifresi nasıl alınmaktadır ve yurtdışında yaşayan kişiler nasıl e devlet şifresi alır?

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

e devlet şifre olmadan giriş
e devlet şifre

“E devlet şifresi nasıl alınır?” sorusu, herkes tarafından sorulan ve bilgisayar ya da telefon gibi cihazlarla pek ilgisi olmayan kişilerin en çok sorduğu soruların başında yer almaktadır. E devlet şifresi alabilmek adına PTT’ye müracaat etmeniz ve gişe görevlisine e devlet şifresi almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Almış olduğunuz bu e devlet şifresiyle sadece e devlet üzerinden miras sorgula işlemi değil, daha birçok işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. E devlet şifresi almadan da e devlete giriş yapabilmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle bir banka hesabına sahip olmalı ve bu banka hesabınızın da internet bankacılığı açık olmalıdır.

E Devlet Şifresi Almadan E Devlete Giriş

E devlet şifresi almadan e devlete giriş adına yapmanız gereken tek şey, e devlet giriş sayfasında yer alan giriş seçenekleri arasından “İnternet Bankacılığı” seçeneğini tercih etmenizdir. Burada hangi banka müşterisiyseniz onu seçebilir, ardından bu bankaların sistemleri üzerinden e devlete giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığıyla e devlete giriş işlemi son derece basit ve kısa süre içerisinde gerçekleşen bir işlemdir. Öte yandan yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın nasıl e devlet şifresi alacakları konusunda pek bilgileri olmamaktadır. Peki yurtdışında yaşayanlar nasıl e devlet şifresi alabilir?

Yurt Dışından E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Yurtdışından e devlet şifresi nası alınır?” sorusu, tüm gurbetçiler tarafından sorulan ve en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Yurtdışından e devlet şifresi konusunda konsolosluklar yardımcı olmakta ve gurbetçi vatandaşlarımız, konsolosluklara giderek rahatlıkla e devlet şifresi alabilmektedirler.

 

2 thoughts on “Miras Sorgulama E Devlet | Miras Sorgulama Sayfası | E Devlet Miras Sorgulama

Comments are closed.