Şok Markette Çalışmak İçin Gerekenler? | Çalışma Şartları ve İş Başvurusu

şok markette çalışmak

Şok Markette Çalışmak İçin Gerekenler? Çalışma Şartları ve İş Başvurusu

Günümüzün en çok istihdam sağlayan marketlerinden biri olan Şok markette çalışmak için birtakım şartlar, gereklilikler ve başvuru koşullarına vardır. Şok market, personel seçimi konusunda titiz davranırken, aynı zamanda işe aldığı personellerine de aynı hassasiyeti gösterir. Çalışma şartlarının nispeten iyi olduğunu söylemek mümkünken, maaşlarının da yine duruma göre tatmin edici olduğu bilinmektedir.

Peki, Şok markette çalışmak isteyen bir kişi öncelikle ne yapmalı ve nasıl bir yol izlemeli?

Şok , öncelikle tercihini tecrübeli personellerden yanan kullanan bir markettir. Eğer tecrübeliyseniz bu konuda bir adım önde olduğunuzu söylemek isteriz. Bununla birlikte kişinin eğitim durumu, almış olduğu diğer eğitimler ve yetenekleri de yine çıkan diğer unsurlar olarak bilinir. Eğer tüm bu detaylarda iyi bir referans gösterebiliyorsanız, Şok market bünyesinde ciddi bir gelişim gösterebileceğiniz emin olabilirsiniz. Son olarak başvuru yaptığınız bölgede eleman alımı mevcutsa, çok kısa süre içerisinde Şok marketteki işinize merhaba diyebilirsiniz. Şok market iş başvurusu konusunda tüm detayları başvuru formu üzerinde belirtmeyi unutmamalısınız.

Şok Market İş Başvurusu

şok market iş başvurusu
şok market iş başvurusu

Bu konuda adaylara bir kolaylık sağlayan Şok, market üzerinden form doldurma ya da kariyer siteleri üzerinden başvuru yapılma zorunluluğu yerine, direk kendi sitesi üzerinden yardımcı olmaktadır. Şok marketin sitesi üzerinde bulunan Şok market iş başvuru formu üzerinden anında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında adınız, soyadınız, telefon numaranız, mail adresiniz gibi iletişim bilgilerini mutlaka doğru bir şekilde oldurmaya özen gösteriniz. Ardından kimlik bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi de doldurduktan sonra eğitim durumunuzu da olduğu gibi ifade etmelisiniz.

Eğitim durumu, iletişim bilgileri ve adres gibi bilgileri Şok market başvuru formu üzerinde doğru bir şekilde belirtmenizin ardından işe girerken referans gösterebileceğiniz herhangi bir ya da iki kişi talep edilmektedir. Bu konuda da mümkün olduğunca özen göstermeli ve seçtiğiniz kişileri de konu hakkında bilgilendirmelisiniz. Ayrıca son bölümde sorulan kişisel sorulara da doğru cevap vermeli ve bu konuda gerçekleri saklamamalısınız. Şok market insan kaynakları, başvurunuzu kısa bir süre içerisinde inceleyerek sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Şok markette iş başvurusu konusunda sadece normal mağaza elemanı değil, mağaza yöneticisi ve bölge sorumlusu gibi seçenekler de vardır. Bu seçenekler doğrultusunda yine çok uğraş göstermeden, gerek mağaza gerekse bölgesel yöneticilik için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Şok Market Mağaza Elemanı Başvurusu

Şok markette çalışmak istiyorsanız ve bu konuda mağaza elemanı olmaya karar verdiyseniz, hemen bir önceki kısımda doldurmanız gereken kısımlar mevcut. Şok market iş başvuru formu üzerinden kısa süre içerisinde başvurunuzu gönderebilir ve kısa süre içerisinde Şok markette çalışabilirsiniz.

Şok Market İş Başvuru Formu (Mağaza Elemanı)

Şok Market Mağaza Yöneticisi Başvurusu

Şok market, sadece mağaza elemanı için değil, yönetici pozisyonunda çalışabilecek personellere de ihtiyaç duymaktadır. Bu personeller sayesinde mağaza düzenini sağlayan Şok, bu nedenle bu konuda mağaza elemanına göre daha seçici davranır. Ayrıca Şok marketin mağaza yöneticisi başvuru şartlarını okumadan başvuru yapmamanızı öneririz.

Şok Market Mağaza Yöneticisi Başvurusu 

Şok Market Bölge Yöneticisi Başvurusu

Ülkemizin birçok bölgesinde halkımıza hizmet vermekte olan Şok, haliyle bu geniş ağı yönetebilmek adına bölge yöneticilerine de ihtiyaç duymaktadır. Nasıl ki mağaza yöneticisi seçimi konusunda seçici davranılıyorsa, bölge yöneticisi seçimi çok daha teferruatlı olmaktadır. Bu nedenle kişilerin öncelikle bölge yöneticisi için gerekli kriterleri ifade eden başvuru şartlarını okuması gerekir. Bu şartlara ise hemen alt kısımdaki yazıya tıklayarak ulaşabilir, ardından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şok Market Bölge Yöneticisi Başvurusu

Şok’ta Kariyer Durumu

Şok markette çalışmak kariyeriniz açısından yeni  basamaklara tırmanmanız adına sizler için iyi bir fırsattır. Şok mağazalarında genel olarak çalışan sayısı 5-6 civarıdır. Haliyle bu kadar az personel içerisinde çalışkan olanı, mağazada yönetici sıfatını taşıyabilecek olanı kendini çabuk belli eder. Bu nedenle Şok markette üst kademelere geçme ihtimali oldukça yüksektir. Öncelikle mağaza elemanı olarak girdiğiniz işinizde, aylar içerisinde de yıllar içerisinde de kademe atlayabilirsiniz. Bu durum tamamıyla sizin performansınıza ve üstlerinizle olan ilişkilerinize bağlıdır. Eğer sorumluluklarınızı fazlasıyla yerine getirir, herhangi bir işten kaçmaz ve sürekli olarak ekstra işlerle üstlerinizi memnun ederseniz, mağaza yöneticisi rolüne atanmanız işten bile değildir.

Mağaza yöneticisi olmanızın arından çok kısa bir süre içerisinde olmasa da yıllar içerisinde bölge yöneticisi rolüne hak kazanabilirsiniz. Şok market, çoğu markette olduğu gibi performansa büyük önem verir. Haliyle performansınız sürekli olarak istikrarlı ve yükselişte olursa, yıllar içerisinde Şok bünyesinde bölge yöneticisi rolünü almanız kaçınılmaz olur.

Şok Market Çalışma Şartları

Şok market çalışma şartları konusunda da oldukça iyi bir düzeydedir ve genel olarak çalışanlarının büyük bir çoğunluğu memnundur. Bu nedenle Şok markette çalışmak adına, özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde başvurular son derece fazladır. İlk olarak çalışanına asgari ücret veren Şok, buna ek olarak 50 TL’lik bir Şok kart ve yemek ücreti verir. Ardından belirli bir süre geçtikten sonra mağaza elemanının aldığı maaş, biraz daha yükselme gösterebilir. Son olarak çalışma şartları biraz esnek olabildiği için alınan maaşın da artması söz konusu olabilir. Gün içerisinde dinleme molaları ve yemek molaları bulunurken, yaklaşık 2000 TL’lik bir ücrete göre oldukça iyi bir çalışma koşullarının sizi beklediğini söyleyebiliriz.

Günlük genel olarak 7 buçuk saat kadar bir net mesai varken, haftanın da 1 günü izinlidir. Bu sayede sosyal yaşantınıza vakit ayırabilmeniz de söz konusudur.

Şok Market Maaşları

Şok Market Maaşları
Şok Market Maaşları

Şok markette maaşlar, her markette olduğu gibi asgari ücretle sınırlıdır. Tabi bu durum ilk zamanlar için geçerlidir. Özellikle ilk 3 ayda 1700- 1800 TL gibi rakamların üstüne çıkmanın son derece zor olduğunu söylemek mümkündür. 3 ay sonra ise normal bir mağaza personelinin maaşı 2000 TL’yi bulabilir. Mağaza yöneticileri ise mağaza personellerinden daha az çalışırlar ancak maaşları biraz daha yüksektir. Bu nedenle birçok kişi mağaza yönetici olmak ister ve Şok markette çalışmak , kolay kariyer imkanı sunduğu için kişiler maaşa pek takılmazlar. Mağaza yöneticilerinin maaşları ise genel olarak 2600 TL ile 3000 TL arasındadır.

 

İlgili İçerikler >>>> Kafa Topu 2 İnceleme 
İcradan Araba Nasıl Alınır?
2018 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

 

3 thoughts on “Şok Markette Çalışmak İçin Gerekenler? | Çalışma Şartları ve İş Başvurusu

Comments are closed.