Tango İndir | Tango Android ve IOS | Ücretsiz Görüntülü ve Sesli Konuşma

tango mobil uygulaması

Tango İndir

Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan Tango, mesajlaşma, görüntülü konuşma ve sesli aramalar yapabilmeniz adına sizlere hizmet veren bir uygulamadır. Tango indir seçeneği sayesinde uygulamayı İOS, Android ve Windows Phone gibi platformlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik bu uygulama sizden yapmış olduğunuz sohbetler için herhangi bir ücret talep etmemekte ve dilediğiniz gibi  ücretsiz sohbet gerçekleştirebilirsiniz.

Tango Mobil Uygulamasının Tarihçesi

Tango, 2009 yılında ABD’de temelleri atılmış olan bir şirkettir. Skype ve Viber gibi sohbet imkanı sunan uygulamalardan sonra o dönemde en çok popüler olan uygulamalar arasında yer alan Tango mobil uygulaması, kısa süre içerisinde popülaritesini arttırmış ve yıllar içerisinde tüm dünyaya adını duyurmuş olan bir uygulamadır. 100 milyondan fazla kullanıcı olan Tango, bir dönem dünyaca ünlü yıldız futbolcu Lionel Messi ile de bir reklam filmi çekmiş ve özellikle ülkemizde adını çok daha büyük kitlelere duyurmuştur. Dünya üzerinde 212 ülkede kullanılmakta olan Tago uygulaması, oldukça yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip.

2009 yılında kurulmasına rağmen kısa bir süre içerisinde büyük bir gelişim gösteren bu uygulama, 3 yıldan daha kısa bir süre içerisinde toplamda 39 dilde 100 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermeye başladı. Tango web üzerinden insanların birbirleri ile çok daha kaliteli ve kesintisiz bir iletişim kurmalarına olanak tanırken, kullanıcılar ister sesli, ister görüntülü ve isterlerse de yazışarak birbirleri ile iletişim kurabilmektedirler. Ayrıca uygulama içerisinde fotoğraf, video ve daha birçok içerik paylaşabilirken, farklı coğrafyalarda yer alan birçok insan, birbirleri ile çok rahat bir şekilde iletişim kurabilmektedirler.

Tango Nedir?

tango sesli görüntülü chat
tango sesli görüntülü chat

Ülkemizde Tango uygulamasının yoğun bir şekilde kullanıldığını söylemek doğru olacaktır ancak genele bakıldığı zaman Tango arkadaşlık sitesi ya da benzeri amaçlarla kullanılmaktadır. Tango, ilk yayınlandığı andan itibaren ücretsiz olarak insanların birbirleriyle gerek mesajlaşarak, gerek sesli görüşme ve gerekse görüntülü olarak görüşme yapabilmelerine yardımcı olan bir uygulamadır. Tango uygulamasını kullanmakta olan birçok kişi, elbette ki uygulama içi satın almalardan yararlanabilmektedir ancak uygulamanın genel fonksiyonlarının tamamının herhangi bir ücret ödenmeden kullanılabileceğini söylemek doğru olacaktır. Tango, kişilerin birbirleri ile görüşme yapabilmeleri konusunda sadece internet bağlantısına gerek duymakta, bunun dışında herhangi bir bağlantıya ya da operatör gereksinimlerine ihtiyaç duymamaktadır. Tango, hemen hemen bütün mobil platformlarda kullanılabilen ve rahatlıkla sohbet edilebilen bir uygulamadır. Ayrıca Tango uygulamasının bilgisayar üzerinden de kullanıldığını söylemek doğru olacaktır.

Tango Uygulamasını Hangi Cihazlarda Kullanabilirim?

Tango chat uygulamasını kullanmak isteyen birçok kullanıcı, hangi cihazlar üzerinden söz konusu uygulamayı kullanabileceklerini bilmemekte ve bu konuda daima kararsız kalmaktadırlar. Tango uygulamasının desteklediği telefon tabletler şu şekildedir:

Tango Uygulamasının Desteklediği Mobil Cihazlar;

  • Andorid işletim sistemine sahip olan cihazların, Andorid versiyonun OS 2.2 ve daha üzeri olması gerekmektedir.
  • IOS işletim sistemine sahip olan cihazların, IOS 5.0 ve üzeri, iPad’lerin ise iPod Touch 4 th nesli ve üzeri olması gerekmektedir.
  • Windows Phone işletim sistemine sahip olan telefonların ise Windows 7.5/7.8 ve üzeri işletim sistemine sahip olmaları gerekmektedir.

Tango Uygulamasının PC Üzerinde Kullanılabileceği İşletim Sistemleri

tango indir
tango indir

Bilindiği üzere Tango pc üzerinden de kullanılabilen, mobil platformda gerçekleştirilen her işlemi bilgisayar üzerinden gerçekeleştirebilen bir uygulamadır. Tango uygulamasının bilgisayar üzerinden kullanılabilmesi adına cihazın, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 gibi işletim sistemlerine sahip olması gerekmektedir.

Tango Uygulamasını Nasıl İndirebilirim?

Tango uygulamasını pc, Android ve IOS gibi platformlar üzerinden kullanabileceğinizi daha önce de belirtmiştik. Tango indir windows seçeneği sayesinde uygulamayı bilgisayar üzerinden kullanabilmek adına, tango.me adresinden indirebilmeniz mümkündür.

Eğer IOS işletim sistemine sahip bir mobil cihazınız varsa, uygulamayı App Store üzerinden, eğer Android işletim sistemine sahip bir mobil cihazınız varsa uygulamayı Play Store üzerinden çok kısa bir süre içerisinde ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Tango Uygulamasını İndirdikten Sonra Nasıl Arkadaş Eklerim?

Tango üzerinden halihazırda olan arkadaşlarınıza ulaşmak ve arkadaşlarınızla sohbet edebilmek adına, uygulamayı indirdikten sonra uygulamanın rehberinize erişmesine izin vermeniz gerekmektedir. Bunun ardından ise uygulama rehberinizde Tango uygulaması kullanan kişilerin zaten arkadaşlarınız kısmında gösterecektir. Ayrıca arkadaşınız cihazına halen daha Tango uygulaması yüklememişse, arkadaşınızı uygulamaya davet edebilmeniz mümkündür.

Tango uygulaması üzerinde yer alan imkanlar dahilinde de, Tango uygulamasını kullanmakta olan diğer birçok kişi ile rahatlıkla iletişim halinde olabilirsiniz. Tango uygulaması bu konuda Salla, Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler ve Yakınımdaki Kişiler gibi çeşitli seçenekler sunmaktadır. Tango uygulamasının Salla özelliği sayesinde cihazınızı sallayarak, diğer Tango kullanıcılarını bulabilirsiniz. Ayrıca Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler ve Yakınımdaki Kişiler seçenekleriyle de, hem mesafe olarak size yakın olan kişileri hem de arkadaşlarınızın arkadaşlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu sayede de diğer Tango kullanıcıları ile iletişim halinde olabilirsiniz.

Tango Uygulaması Faturamı Ek Bir Ücret Yansıtır Mı?

tango görüntülü konuşma
tango görüntülü konuşma

Tango mobil uygulaması, cep telefonunuzun “Mobil Veri” veya “Wi-Fi” internet ağlarından yararlanarak sohbet hizmeti vermektedir. Bu nedenle faturanıza ek herhangi bir ücret yansıtmamaktadır ancak, faturanızın mevcut internet paketini aşarsanız, Tango mobil uygulaması değil de, operatörünüz sizden ek bir ücret talep edebilir. Bu nedenle Tango uygulamasını genel olarak Wi-Fi’den tam verimli olarak kullanmak, daha çok önerilmektedir.

Tango Uygulamasına Nasıl Kaydolunur?

Tango uygulamasına erişebilmek adına öncelikle Tango kaydol seçeneğine tıklayarak, Tango mobil uygulamasına üye olmanız gerekmektedir. Bu kısımda sizden birtakım kişisel bilgileriniz talep edilerek, bu vesileyle Tango hesabınız oluşturulmaktadır. Ad, Soyad, Telefon, E-posta, Yaşadığınız Şehir ve benzeri bilgiler genel olarak talep edilmekteyken, Facebook üzerinden de Tango’ya katılabilirsiniz. Facebook üzerinden kaydolmanız durumunda, fotoğraflarınız ve daha birçok kişisel bilginiz, otomatik olarak Tango profilinize eklenecektir. Bu sayede çok kısa bir süre içerisinde söz konusu uygulamaya üye olabilmeniz olağan bir durumdur.

Üstelik Tango’da Oyun Dahi Oynayabilirsiniz

Tango kullanıcıları, birbirleriyle görüşme yaparken, aynı zamanda oyunlar oynayabilmekte ve görüşmelerini daha eğlenceli hale getirebilmektedirler. Tango uygulamasını indir seçeneğiyle, uygulamayı cihazınıza kurabilir ve hemen sonrasında görüşmeye başlayabilirsiniz. Oyunlar kısmında, uygulama içerisinde oynayabileceğiniz birçok oyun bulunmakta ve bu oyunlar sayesinde de daha eğlenceli vakit geçirebilmeniz mümkün olmaktadır.

Oyunları sadece bireysel olarak değil, arkadaşlarınızla görüşme esnasında oynayabilmeniz de söz konusu olan bir durumdur. Tango uygulaması içerisinde Road Riot, Toon Squad, Jewel Raiders, XOX ve Dama gibi onlarca oyun bulunmaktadır. Oyun zevkinize ve oyun tercihlerinize göre bu oyunlar arasından istediğinizi seçebilmeniz söz konusudur.

Tango’da Grup Kurun ve Bu Gruplar Üzerinden Görüşmeler Sağlayın

Tango görüntülü sohbet konusunda hizmetlerini bir adım öteye götürmüş ve çok daha iyi bir görüşme kalitesi sunabilmek adına grup sohbetleri özelliğini kullanıcılarına sunmuştur. Grup sohbetleri sayesinde iş arkadaşlarınızla konferans veya toplantı tarzında sohbetler gerçekleştirebilirken, bununla birlikte aile fertlerinizle de yine grup şeklinde sohbet edebilirsiniz. Bununla birlikte dosyaları veya verileri tek tek göndermek yerine, bu grup özelliği sayesinde birden fazla kişiye aynı anda dosya aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Tango’nun bu büyüleyici ve sınırsız dünyasına katılmanın, sadece birkaç tık kadar uzağınızda olduğunu söylemek isteriz.