Türkiye’de Bitcoin ile Kabul Eden Yerlerin Listesi 2018 | GÜNCEL

Türkiye’de Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden Yerler Listesi

Türkiye'de bitcoinle ödeme kabul eden işletmeler
Türkiye’de bitcoinle ödeme kabul eden işletmeler

Türkiye’de bitcoin ile ödeme kabul eden yerler, diğer dünya ülkelerine göre son derece azdır. Bunun en büyük nedeni, ülkemizde Bitcoin’in yaygınlaşmamış olması ve halen daha Bitcoin’e karşı bir güvensizliğin olmasıdır. Bitcoin ile ödeme kabul eden bu yerler, güncel Bitcoin kuruna göre sizlere hizmet vermekte olan firmalar veya işletmelerdir.

Türkiye’de Bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi içerisine baktığımız zaman, genel anlamda orta ve büyük ölçekli firmaların karşımıza çıktığını görebilmekteyiz. Bu firmaların ise genel anlamda bilişim sektöründe hizmet verdiği görülmektedir. Diğer sektörlerde yer alan firmaların Bitcoin ile ödeme kabul etmiyor olmaları veya bu firmaların az olmasının sebebi, en başta da belirttiğimiz üzere güven sorunudur.

Ülkemizde kripto para birimleri ile ödeme kabul eden işletmelerin listesi ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi
bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi
bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi
bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi
bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi
bitcoin ile ödeme kabul eden yerler listesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden İşletmelerin Hizmet Verdiği Sektörler

Türkiye'de bitcoin ile ödeme
Türkiye’de bitcoin ile ödeme

Ülkemizde Bitcoin ile ödeme kabul eden firmaların olması son derece mutluluk verici bir durum. Türkiye’de bitcoin ile ödeme kabul eden işletmeler genel anlamda bu konuyu yakından takip eden ve dünyadaki gelişmeleri sürekli olarak göz önünde bulunduran işletmelerdir. Söz konusu işletmelerin vermiş olduğu sektörlerin de aslında güncellik taşıdığını söylemek mümkün olmaktadır. Çünkü söz konusu sektörler genel anlamda günümüzün en çok ihtiyaç duyulan sektörleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde kripto paralar ile ödeme yapılabilen işletmelerin hizmet verdiği sektörler şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

 

 1. Bilişim
 2. Gıda
 3. Dekorasyon
 4. Yayıncılık
 5. Havacılık
 6. Sağlık
 7. Tasarım
 8. Hizmet
 9. Turizm
 10. Müzik
 11. Kırtasiye
 12. İnşaat
 13. Hukuk
 14. E-ticaret
 15. Mimarlık
 16. Mekatronik
 17. Sağlık

Bu sektörlerin her birinin son derece önemli sektörler olduğu görülmekteyken, günümüz şartlarında en çok tercih edilen sektörler arasında yer almaktadır. Eğer siz de bitcoin sahibiyseniz, Bitcoinlerinizi değerlendirebileceğiniz işletmeleri göz önünde bulundurarak, bozdurma ya da çeşitli zahmetlere katlanmadan, almak istediğiniz hizmetleri söz konusu sektörlerde, adı geçen firmalardan rahatlıkla alabilirsiniz.

“Bitcoin nasıl satılır?”, “bitcoinle nasıl alışveriş yapılır?”, “Türkiye’de bitcoin ile alışveriş yapılabilecek yerler” gibi birçok soruya ve konuya bu yazımızla açıklık getirdiğimizi düşünüyoruz. Bitcoin ile alışveriş yapmanın, gerçek parayla alışveriş yapmaya göre daha keyifli olduğunu göreceksiniz.