WordPress Yazı Tipi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

WordPress Yazı Tipi Değiştirme İşlemi

wordpress yazı tipi değiştirme

WordPress yazı tipi değiştirme işlemi, sitenize dair en önemli konuların başında geliyor. Bunun nedeni ise Wordpress’te yazı tipi, siz ne kadar fark etmeseniz de ziyaretçileriniz için çok büyük önem taşıyor ve bu nedenle mutlaka wordpress yazı tipi değiştirme işlemi yapmak gerekiyor. Yazı tipi, bir içeriğin okunabilir olmasındaki en önemli faktörlerden biri olurken, sitenizin genel görselliği açısından da ciddi anlamda katkılar sağlıyor. Yazı tipinin değiştirilmesi konusunda çeşitli yollar bulunurken, size en kolay gelen yoldan yazı tipinizi çok rahat bir şekilde değiştirebilmeniz mümkün.

CSS Kodları ile WordPress Yazı Tipi Değiştirme

Wordpess’te yazı tipini değiştirebilmek adına, bir miktar kod bilginiz varsa bu işlemi hemen Css doyası üzerinden yapabilmeniz mümkün. Her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de, burada atladığınız birtakım detaylar, sitenizde ciddi sorunlar neden olabilir. Bu nedenle o detayları atlamadan, gayet dikkatli bir şekilde CSS dosyasından bile olsa kodları özenli bir şekilde değiştirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra sadece bir bölgenin yazı tipini değiştirmek ile tüm sitenin yazı tipini değiştirmek arasında büyük bir fark bulunmakta. Bu nedenle yazı tipini değiştireceğiniz bölge üzerinde iyi bir karar vermeli ve bu bölgeyi iyi bir şekilde tespit etmeniz gerekir. Zaten “font-family: fantasy;” kodu, değiştirmeniz konusunda size yardımcı olan koddur. “Fantasy” kısmına istediğiniz bir yazı tipini değiştirerek, istediğiniz yazı tipini elde edebilmeniz mümkündür.

Eklenti ile WordPress Yazı Tipi Değiştirme

wordpress yazı tipi değiştirme
worpdress yazı tipi değiştirme

Herhangi bir kod parçacığıyla uğraşmak istemiyor ya da kodlarla aranızı pek iyi tutamıyorsanız, bu konuda yazı tipi değiştirme eklentilerinin tam olarak size hitap ettiğini söyleyebiliriz. Eklenti ile WordPress yazı tipi değiştirme işlemlerinde en çok kullanılan eklentileri başında ise Easy Google Fonts ekletişinin size yardımcı olacağını söylemek isteriz. Tüm WordPress temaları için kullanılabilecek bir eklenti olan bu Easy Google Fonts eklentisi, son derece hızlı bir şekilde font değişikliği yapmanıza yardımcı olmaktadır. Sadece tüm sitenin değil, site içerisinde yer alan özel bir bölgenin de yazı tipini söz konusu eklenti yardımı ile değiştirebilmeniz mümkündür.

Mythemeshop Temalarında Yazı Tipi Nasıl Değişir?

Mythemeshop temalarının en güzel özelliklerinden biri, temanın yazı tipinin kolay bir şekilde değiştirilebilir olmasıdır. Mythemeshop temalarının büyük bir çoğunluğunda, eklenti ya da CSS kodlarıyla oynamaya gerek yoktur. Tema içerisinde herhangi bir yerin yazı tipini değiştirebilmek adına gerekli olan sekme bulunmakta ve bu sekme üzerinden istediğiniz yerin yazı tipini kısa süre içerisinde değiştirebilmeniz mümkündür. Ancak bu temaların büyük bir çoğunluğu ücretlidir ve bu nedenle bu denli fonksiyonlu olduğu bilinmektedir.